הדברת פרעושים ופשפשים

מהם פרעושים?

פרעושים מאופיינים ב-3 מחזורי חיים: ביצה, פרעוש קטן ופרעוש בוגר. הם מגיעים אלינו בעיקר מחיות בית עם פרווה כגון כלבים, חתולים, מכרסמים ועוד. שלא כמו הפשפשים, הפרעושים הבוגרים אינם זקוקים לפונדקאי אלא יכולים להזין עצמם מחומרים אורגניים שונים.
ביצי פרעושים יכולות בתנאים מתאימים לבקוע לאחר תקופת זמן ארוכה במיוחד (עד כחצי שנה) ולכן יש חשיבות למקצועיות בטיפול בפרעושים.

 

מהם פשפשים?

פשפשים הינם יצורים קטנטנים, גודלם כ-חצי סנטימטר. ניתן למצוא את הפשפשים בעיקר בריהוט, קירות ומיטות והם פעילים בעיקר בלילה.
הפשפש הנפוץ ביותר בישראל הינו פשפש המיטה. הפשפשים ניזונים מדמם של בני אדם. בעת העקיצה מחדיר הפשפש את רוקו ולכן עקיצת הפשפש יכולה לצרוב ולגרד עד מאוד, לגרום לאלרגיה ולהוות מטרד אמיתי.
גם ללא מזון, יכול הפשפש הבוגר לשרוד כחודשיים ואף יותר. סימנים להימצאות פשפשים הם כתמי דם וצואה המופיעים על הריהוט הנראים כגללים חומים כהים קטנטנים.

 

הדברת פרעושים

מכיוון שהפרעושים מגיעים מחיות שעירות כגון חיות מחמד, על מנת להיפטר לחלוטין מהפרעושים יש צורך קודם כל לוודא שחיות הבית נקיות מפרעושים ויתרחקו מחיות לא מטופלות למנוע הדבקה חוזרת. בעליהן של החיות או וטרינרים מוסמכים יכולים לטפל בחיות מחמד באמצעות תכשירים שאישר השירות הווטרינרי.
ישנם דרכים רבות לשמור מהדבקה חוזרת: בדיקה קבועה של חיות המחמד לגילוי מוקדם של הדבקה, תספורת ושמירה על פרווה קצרה, שימוש בקולרים או תכשירים דוחי פרעושים למניעה ועוד.
לטיפול בבעיה קיימת יש צורך לרסס את כל הסביבה בחומרים המותאמים והמאושרים ע"י משרד הבריאות.

 

הדברת פשפשים

הדברת הפשפשים צריכה להיעשות על ידי איש מקצוע מיומן על מנת שלא תתפתח עמידות.
הדברת פשפש המיטה צריכה להיעשות בשילוב מספר פעילויות.
שאיבת המשטחים החשודים כמו מיטה, מזרן והמבנה מסביב עוד לפני ביצוע ההדברה.
בדים, בגדים וסדינים להכניס למכונת הכביסה לפחות ב- 70 מעלות.
שימוש בחומרים למיגור הפשפשים ע"י ריסוס הסביבה.

 

בעיית הפשפשים או הפרעושים מטרידה אתכם? התקשרו עכשיו: 054-6464004